Susipažinkime – Nacionalinis transplantacijos biuras

Susipažinkime – Nacionalinis transplantacijos biuras

Šiandien yra išties ypatinga diena – lygiai prieš 50 metų Lietuvoje atlikta pirmoji inksto transplantacija! Šia proga dalinamės penktuoju „ir nutiko tai“ podkasto epizodu, kuriame svečiuojasi žmogus, sukaupęs išties įspūdingą žinių apie donorystės procesą bagažą – Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotoja Audronė Būziuvienė.

Taip jau sutapo, kad su Audrone kalbėjomės praėjus mažiau kaip savaitei po žiniasklaidoje plačiai nuskambėjusio įvykio, kuomet mirusiojo artimieji, iš pradžių išreiškę sutikimą dėl organų donorystės, maždaug po paros persigalvojo. Ir nors vėliau daugybė žmonių stebėjosi, kaip galima prieštarauti raštu išreikštai mirusiojo valiai, ši apmaudi situacija tam tikra prasme yra puiki galimybė dar sykį aptarti esminius donorystės klausimus. 

Kodėl pokalbis su artimaisiais visuomet turėtų būti svarbesnis nei donoro kortelės turėjimo faktas? Kodėl mirties sfera iki šiol yra labai sakralizuota? Kodėl be sistemingos valstybės politikos neverta tikėtis rimtesnių pokyčių donorystės srityje? Tikimės, kad pokalbis su Audrone padės geriau suvokti, kodėl situacijose, kuriose susiduria teisės ir moralės klausimai, nėra ir negali būti vienos teisios pusės. Įdomaus klausymo! 

Laidos vedėjai: Karolina Dačkutė, Aistis Žekevičius
Laidos viešnia: Audronė Būziuvienė
Garso montažas: Karolina Dačkutė
Muzikos autorė: Viltė Žakevičiūtė

Naujas podkasto epizodas pasirodo antrą kiekvieno mėnesio ketvirtadienį. Tinklalaidės taip pat galima klausytis SoundcloudSpotify, Apple iTunes ir YouTube.

Nerandi „ir nutiko tai“ tinklalaidės mėgstamoje platformoje? Prenumeruok mūsų RSS srautą.

Kviečiame įsigyti donoro kortelę internetu: https://ntb.lt/ 

atgal į viršų